GELECEK SAHNEDE

Çok Yönlü Eğitim Anlayışı

Bil Eğitim Kurumları olarak uyguladığımız eğitim programlarımız ile öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerinin de olgunlaşmasını hedeflemekteyiz. Bu hedef doğrultusunda sanat, spor ve sosyal alanlarda uygulamaya koyduğumuz pek çok programın öğrencilerimiz üzerinde pozitif etkiler gösterdiğini gözlemledik.

Akademik ekiplerimizin ortaya koyduğu özel ve öncü eğitim programları ile öğrencilerimizin 21.yy becerilerine sahip bireyler olması, bu beceriler ile eğitim ve sosyal yaşamlarına yön vermeleri en önemli amacımızdır.

Sahnede Yeteneğin,
Sanatta Geleceğin!

Bil Eğitim Kurumları olarak sanatın insan hayatındaki ruhsal ve sosyal katkılarını bilerek eşsiz bir projenin temellerini atıyoruz.

Eğitim kurumları içerisinde mobil uygulama tabanlı olarak geliştirilen ve jüri-halk oylaması ile değerlendirilecek olan Gelecek Sahnede Online Müzik Yarışması, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerimizin müzik alanındaki yeteneklerini keşfetmek ve bu yeteneklerini profesyonel bir sahne performansı ile gözler önüne sermelerine destek olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Yarışma Kapsamı
ve Değerlendirme

Türkiye’nin dört bir yanında eğitim gören Bil Eğitim Kurumları öğrencilerimiz grup veya bireysel olarak hazırladıkları müzik performanslarını video kayıt yöntemi ile hazırlayarak yarışmaya başvuracaklardır.

Yarışma kapsamında öğrencilerimiz, ön eleme ve final olmak üzere iki aşamada değerlendirilecektir. Ön başvuru sürecini tamamlayan katılımcıların video performansları alanında uzman 3 jüri üyesi tarafından puanlandırılacaktır. Ön eleme de baraj puanını aşan yarışmacılar büyük finalde sahne almaya hak kazanacaktır.

Finale kalan yarışmacılar kendi yaş ve yarışmaya katılım (bireysel/grup) branşlarında değerlendirilecektir. Yarışmanın final aşaması İstanbul’da görkemli bir organizasyon kapsamında yapılacaktır. Finalist öğrencilerimiz yarışmadan 2 gün önce İstanbul’da buluşacak ve sahne hazırlıklarını tamamlayacaktır.

Halk Oylaması ile Canlı Performans Değerlendirmesi

Dünya İnovasyon Okulu olan Bil Eğitim Kurumları çatısı altında teknoloji ve sanatın birleşeceği Gelecek Sahnede Online Müzik Yarışması finalinde eğitim kurumları içerisinde bir ilk yaşanacaktır.

Profesyonel sahnede performanslarını canlı olarak sergileyecek olan öğrencilerimizin performans değerlendirmeleri aynı anda hem salondaki hem de canlı yayın sırasında finali izleyen seyirciler tarafından Gelecek Sahnede IOS ve Android uygulaması üzerinden değerlendirilecektir. Final performanslarında sadece halk oylaması olacaktır.

Her Çocuk Yeteneklidir

Akademik alandaki donanımlı eğitim modellerimize paralel olarak sosyal eğitimlerimizde de temel felsefemiz her öğrencinin öğrenme yolunun, ilgi alanı ve yeteneklerinin farklı olduğudur. Bu yaklaşım içerisinde Bil Eğitim Kurumları olarak biliyoruz ki; “Her çocuk yeteneklidir”.

Türkiye’de ilk ve tek olarak hayata geçirdiğimiz Gelecek Sahnede Online Müzik Yarışması ile ilk faz hedefimiz öğrencilerimizin müzik alanındaki donanımlarını ortaya çıkartmalarına öncülük etmektir. Bil Eğitim Kurumları için geleneksel hale getireceğimiz bu sosyal ve kültürel projemizi sanatın farklı alanlarında da çeşitlendirmek arzusundayız.

Genel Sanat Yönetmeni

20 yılı aşkın süredir kültür sanat alanında örnek projeler tasarlayan ve yöneten Okan Gürbüz, 2015 yılında kurmuş olduğu Forte Kültür Sanat Akademi ve Okul Ötesi Dijital Sosyal Okulu ile 25.000’den fazla öğrencinin sosyal branş eğitimlerinde önemli bir katma değer sağlamıştır.

Bugüne kadar 20’den fazla ülkede toplulukları ile sahne alan ve ülkemize önemli başarılar kazandıran genel sanat yönetmenimiz, lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilgisayar Mühendisi olarak tamamlamıştır. Öğrencilerin ilgi alanlarının ve yeteneklerinin doğru şekilde keşfedilmesi gerektiğine inanan Okan Gürbüz, akademik donanımın yanında sosyal kazanımların insan hayatına farklı bir yön verebileceğinin somut bir örneğidir.

Proje Başvurusu ve Detaylı Bilgi

Bil Eğitim Kurumları Gelecek Sahnede Online Müzik Yarışması başvuruları ön kayıt ve kesin kayıt olmak üzere iki aşamada yapılmaktır.

PROJEYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN